Erasmus+ Dublin Team 2021

25.6.2021 | Projekty | Autor: Mgr. Jana Matušková, členka realizačního týmu
Dublin Team 2021
Dublin Team 2021

6 studentů ekonomických oborů zamíří na podzim na odbornou stáž v Dublinu.

Jsme nenapravitelní optimisté, a proto jsme v uplynulých týdnech uspořádali výběrové řízení na třítýdenní odbornou stáž do Dublinu, která by měla – v případě příznivé epidemiologické situace – proběhnout na přelomu listopadu a prosince 2021. 

Zájem žáků o zahraniční stáž každoročně převyšuje možnosti projektu, a tak jsme vždy postaveni před velmi těžké rozhodování. Na základě motivačních dopisů, ústních pohovorů, doporučení třídních učitelů a vyučujících IKT a AJ bylo vybráno 6 žáků budoucího 3. ročníku ekonomických oborů, pro něž je projekt primárně určen. Odborná stáž se totiž koná v období běžné praxe probíhající na našem území a je její plnohodnotnou „náhradou“.

Než žáci vyjedou, čeká je ještě hodně práce a povinností, ale věřme, že několikatýdenní pobyt v Irsku a jedinečná životní i profesní zkušenost pro ně bude skvělou satisfakcí. Nikdo z nás nemůže vědět, kam stáž žáka nasměruje a jaké netušené schopnosti v něm odhalí.

Nadějnému, velmi motivovanému a už nyní úspěšnému Dublin Teamu 2021 gratulujeme a přejeme mu, aby se stáž v plánovaném termínu opravdu uskutečnila.