Ekonomický tým 2021

15.11.2021 | Soutěže | Autor: Petr Bouda | 61×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pátek 12. 11. 2021 se na naší škole uskutečnil další ročník Ekonomického týmu.

Po roční pauze, která byla způsobena pandemickou situací, se u nás opět uskutečnilo krajské kolo celostátní soutěže Ekonomický tým. Bohužel i tento ročník byl částečně poznamenán epidemickou situací a několik týmů se kvůli karanténě soutěžících nemohlo zúčastnit.

Letošního ročníku se zúčastnilo 5 týmů. Dva týmy vyslala Obchodní akademie Brno, další pak OA Blansko, OA Břeclav a OA Vyškov.

Soutěžící změřili svoje síly ve dvou disciplínách. V první části, sestávající z vědomostního testu, je čekalo 60 otázek z oblasti ekonomiky, účetnictví a informačních a komunikačních technologií. Druhá část byla prezentace na téma Jaké jsou ekonomické dopady současné koronavirové situace? před odbornou porotou. V té usedlo 5 odborníků z praxe, kteří během 10minutové prezentace posoudili výkony jednotlivých týmů.

Nejlepšího výsledku dosáhl první tým Obchodní akademie Brno s celkovým ziskem 94 bodů. Druhé místo obsadil domácí tým naší školy ve složení Zuzana Jarůšková, Vendula Ježová a Munkhbayar Sukhbaatar (všichni O4) a se ziskem 91 bodů. Třetí vítězné místo pak obsadil druhý tým OA Brno s celkem 90 body. Kompletní výsledky všech zúčastněných týmů je možno vidět zde: Celkové_pořadí.pdf

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme!