Ekologický kurz v Krásensku

9.11.2009 | Projekty | Autor: Lukáš Sedláček (třída E1), Mgr. Josef Půlkrábek | 13×
Ekologický kurz v Krásensku
Ekologický kurz v Krásensku

V průběhu měsíce listopadu a na začátku prosince se žáci prvních ročníků zúčastnili přírodovědného kurzu v Krásensku. Tento pobyt byl plně hrazen z rozpočtu projektu "Svět kolem nás a my v něm" v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Aktivity

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

Ekologický kurz v Krásensku

Celý týden byli studenti ubytovaní na "Rychtě", ekologickém středisku přímo pod Kojálem. Zde se učili žít v souladu s přírodou a jednat ekologicky. Třídili odpad, poznávali, které spotřebiče jsou ekonomičtější a absolvovali celodenní pochod k Rudickému propadání. Při tomto pochodu navštívili i pískovnu Seč, kde hledali kameny typické pro tuto oblast a učili se poznávat místní dřeviny. Také si každý z nich vyzkoušel obhajovat svůj názor na obchvat v simulační diskuzi o objížďce města. Diskutovalo se i o přírodních katastrofách a jejich příčinách.

Celý pobyt byl doprovázen zábavnými a poučnými hrami, které měly pobavit, ale i simulovat určité situace z oboru ekologie.

Pobyt byl zakončen projektem "Ekodům", v němž se žáci snažili o návrh co nejekologičtějšího a nejekonomičtějšího domu. Projekty byly poté prezentovány samotnými žáky a nakonec byl vybrán ten nejlepší z nich.

Přestože nám počasí občas nepřálo, tak se tento výlet opravdu vydařil. Poděkování patří všem organizátorům této akce.

Lukáš Sedláček (třída E1), Mgr. Josef Půlkrábek


25.11.2009

atulizováno - 15.1.2010

Fotogalerie

9.11.2009 | Autor: Lukáš Sedláček (třída E1), Mgr. Josef Půlkrábek  | 13×