Druháci na praxi již podruhé

2.4.2019 | Školní akce | Autor: Mgr. Kateřina Staňková |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Třetí březnovou středu třída Z2 oboru Zdravotnický asistent opět vyrazila do nemocnice v Blansku. Hlavní náplní dne bylo procvičení úkonů základní ošetřovatelské péče u lůžka pacienta.

Jak tato výuka probíhala? Opět se procvičovaly výkony z prvního a druhého ročníku: úprava lůžka, hygienická péče o nemocného s různou mírou soběstačnosti, měření tlaku, teploty, dechu a pulzu, aplikace subkutánních injekcí, odběr kapilární krve, podávání stravy podle diet, odběr ošetřovatelské anamnézy a nácvik komunikace s nemocným. 

Všem se v nemocnici určitě líbilo a už se těší se na další v březnu.

Mé pocity z praxe

Ve středu jsem vykonala svoji druhou praxi v nemocnici. Tentokrát to bylo včetně hygieny. Měla jsem z toho hodně velký strach, ale nakonec to dopadlo lépe, než jsem myslela. Bylo to sice pro mě náročné, jak po psychické stránce, tak i po fyzické, ale odcházela jsem se slzami v očích, protože ta vděčnost pacientek, u kterých jsem byla, se nedá popsat. 

 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vidět nemocného člověka, který je rád za každou pozitivní zprávu, za milé slovo a hlavně za pěkný přístup sester, je něco úžasného. Díky této praxi jsem si uvědomila, že každý z nás občas potřebuje pomoc, ať základní, formou osobní hygieny, tak i zdravotní péči, ve které bych se díky této zkušenosti chtěla dále rozvíjet. 

Je to úžasná zkušenost.


Fotogalerie

2.4.2019 | Autor: Kateřina Staňková  |