Do Paříže, Oxfordu a Londýna

19.6.2018 | Exkurze | Autor: Milan Šoba | 11×
Účastníci zájezdu momentálně v oxfordském vězení odsouzeni k 12 měsícům těžké práce :)
Účastníci zájezdu momentálně v oxfordském vězení odsouzeni k 12 měsícům těžké práce :)

Navštívit tři slavná města během pěti dní i s cestou? Téměř nadlidský úkol - ale my jsme jej zvládli!

Těmi městy byly Paříž, Oxford a Londýn a byl to cíl našeho zájezdu do Francie a Anglie od 9. do 13.června 2018. S cestovní kanceláří Školní zájezdy se vydalo 14 studentů naší školy poznávat alespoň ta nejdůležitější a nejzajímavější místa metropolí země galského kohouta a země, kde vládne Alžběta II. Samozřejmě nesměly chybět ani rozchody na patřičných místech a ani obchody (zvláště Primark z nás měl radost) nezůstaly ušetřeny naší návštěvy. A co jsme všechno viděli? Martovo Pole, Invalidovnu, most Alexandra III., katedrálu Notre Damme, Sorbonnu, Louvre a mnohá další místa při plavně po řece Seině. V Oxfordu jsme navštívili slavnou Christ Church College, kde se natáčel i Harry Potter, a pak jsme se mohli ochladit ve starobylých zdech Oxfordského hradu, který sloužil i jako vězení. Třetí den pak po úžasném ubytování v anglických rodinách jsme si prošli Londýn a viděli Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Leicester Square, Soho, China Town, Covent Garden, atd. A na slavné Oxford Street se daly utratit zbývající libry :) Pojedete příště s námi také?


Mgr. Milan Šoba

Fotogalerie

19.6.2018 | Autor: Milan Šoba   | 11×