Do Brna za kulturou

29.9.2019 | Školní akce | Autor: Mgr. Jana Matušková |
Děsnej pátek v MdB
Děsnej pátek v MdB

„Co to máš – na mně?!?“ Nerozumíte? Pak čtěte dál.

Na páteční podvečer, 27. září 2019, zorganizovala předmětová komise českého jazyka a literatury zájezd na divadelní představení. Skupina zaměstnanců a studentů naší školy a jejich rodinných příslušníků a přátel vyrazila do Brna, kde v Městském divadle zhlédla světovou premiéru muzikálové komedie Děsnej pátek. 

Příběh pojednávající o generačním rozporu mezi rebelující, znuděnou dospívající dcerou a příliš zaměstnanou, upjatou a akurátní matkou, které si po jedné ze svých hádek díky kouzlu na den vymění těla, vychází ze slavného románu pro teenagery spisovatelky a hudební skladatelky Mary Rodgers. Záměna těl pak poskytuje širokou platformu pro řadu komických a bláznivých situací a dialogů, které jsme my, publikum, odměňovali dlouhotrvajícím potleskem a hlasitým smíchem. Nutno dodat, že nechyběly ani slzičky dojetí a osten uvědomění si, že se vlastně tak trochu jedná o každém z nás. Kdo by se v příběhu alespoň na chviličku nepoznal? 

Takže nakonec ten pátek „děsnej“ vůbec nebyl. Spíše naopak.