Digitální gramotnost na OA a SZŠ Blansko

8.1.2019 | Škola | Autor: Jana Menšíková | 16×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Od 10. září 2018 se Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko úspěšně připojila k desítkám českých škol, které využívají pro výuku a testování digitálních kompetencí mezinárodní koncept ECDL/ICDL.

Škola pro žáky nejdříve zorganizovala přednášku pořádanou ČŠKI za podpory společnosti CertiCon a.s. Studenti na ní získali bližší informace o konceptu ECDL, jaké možnosti jim získání mezinárodního certifikátu přináší, o čem skutečná digitální gramotnost je a jaké digitální kompetence budou v životě potřebovat.

Prvními 11 odvážnými, kteří se rozhodli otestovat svoje znalosti, byli vyučující této školy. Po nich následovala v prosinci 2018 třicítka studentů třetích a čtvrtých ročníků, kteří si ověřili svoje znalosti získané v hodinách informačních technologií, a to hned ze dvou modulů. Všichni byli úspěšní a dosáhli velice pěkných výsledků. Další termíny jsou vypsané, studenti i učitelé se hlásí ke složení dalších testů.

Jako akreditované středisko ECDL v tuto chvíli nabízíme devět modulů – tematických oblastí. To určitě nebude konečné číslo, protože naší snahou je akreditaci i nadále rozšiřovat o další moduly. Můžeme se těšit na to, že studenti budou opouštět tuto školu nejen s maturitním vysvědčením, ale i s mezinárodně platným ECDL certifikátem.