Den zdraví na ZŠ Salmova

2.6.2019 | Projekty | Autor: Mgr. Kateřina Staňková | 34×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Poslední květnový pátek se naši žáci opět zúčastnili Dne zdraví na ZŠ Salmova. Jak tento den probíhal?

Skupina, která měla na starost první stupeň, ukazovala pomocí říkanky Polámal se mraveneček, jak ošetřit poraněného a kam zavolat o pomoc. Všechny děti byly vzorné a šikovné.  Eliška Procházková Z2

My jsme se věnovali žákům 6. - 9. ročníku a měli jsme pro ně připravená témata měření BMI, pulsu, tlaku a shrnuli jsme pravidla správného životního stylu. Do praktických ukázek se zapojili nejen žáci, ale i učitelé. Myslím si, že je to velmi zaujalo, neboť se nás ptali na spousty dotazů. Tento den byl velmi zajímavý, byla to pro nás také dobrá zkušenost vyzkoušet si roli učitele.   Veronika Čechová Z2

Někteří se do ošetřovaní pustili s vervou, jiní naopak raději jen přihlíželi. Ze začátku se trošku styděli, ale brzy byli nadšení a měli plno dotazů. Všichni jsme si užili i plno legrace a přitom jsme se dozvěděli něco nového.