Den zdraví

8.4.2019 | Školní akce | Autor: Mgr. Soňa Vojáčková | 231×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Kdo umí připravit něco zdravého k snědku, mohl se dnes pochlubit svým uměním i ve škole. Dnešní den jsme totiž věnovali projektu Den zdraví v rámci Hrdé školy.

Naši studenti i učitelé připravili spoustu chutných pokrmů i nápojů, které splňují zásady zdravé a racionální stravy. Nepodcenili ani pěkné stolování - člověk přece jí i očima. Odborná komise složená z vyučujících oboru Zdravotnický asistent vyhodnotila nejlepší třídy a rozdala zdravé odměny. 

„Zdravá snídaně“ byla námětem dne zdraví na naší škole. Žáci se úkolu zhostili s grácií a výsledkem byly prostřené lavice plné nejrůznějších dobrot. Tabulím vévodily různé pomazánky, sýry, ovocné a zeleninové saláty, koláčky a sušenky. Žáci připravili také různé nápoje, ovocné džusy nebo čaj. Nepodcenili ani důležitou roli hostesky. 

I sborovna zažila den zdraví. K ochutnání zde byly různé pomazánky, sušené ovoce, zeleninové smoothie, ovocné nápoje, koláčky a sušenky. Současně probíhalo ve 2. a 3. patře měření fyziologických funkcí - krevního tlaku a pulzu, vážení a měření tělesné výšky, výpočet hodnoty BMI. Bylo možné si nechat změřit hodnotu krevního cukru nebo podkožního tuku.

Odborná komise udělila hodnotné zdravé ceny:

1. místo pro třídu Z2
2. místo pro třídu Z4
3. místo pro třídu Z1.

Ovšem ani ekonomické obory se nedaly zahanbit, proto jim komise udělila cenu za snahu:
1. místo pro třídu O4
2. místo pro třídu O1
3. místo pro třídu E4.

Všem děkujeme za ochotu udělat něco pro své zdraví. Výhercům gratulujeme!

Světový den zdraví byl vyhlášen od roku 1950, kdy vznikla Světová organizace zdraví - WHO (World Health Organization).
Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života.