Den v Brně aneb Dozvíme se něco nového

16.1.2024 | Exkurze | Autor: Lucie Janoušková, Z4 | 10×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Dne 12. 1. 2024 se třída Z4 zúčastnila exkurze ve Fakultní nemocnici Bohunice.

Na Oční klinice se nás ujala vrchní sestra Bc. Jana Kyseláková. Paní vrchní nám vysvětlila úseky práce na oční klinice a poté nás provedla po ambulancích a na lůžkovém oddělení. Dále jsme mohli vidět vyšetřovací přístroje a vyšetření – ultrazvuk oka pod vedením zkušeného optometristy.

V rámci šablony Inovativní metody ve vzdělávání naše třída dále navštívila Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Je to nejmodernější simulační centrum ve střední Evropě, simulující reálné nemocniční prostředí. Přivítal nás velmi přívětivý a ochotný personál, který nás provedl celým simulačním centrem. Začínali jsme venku u vozu záchranné služby a pokračovali do 1. patra na urgentní příjem a CT vyšetřovnu. V 2. patře jsme si prohlédli stomatologické simulátory. 3. patro nám nabídlo pohled do výukových místností. Pro nás nejzajímavější bylo 4. patro. Zde jsme si mohli projít a prohlédnout simulátory jednotky intenzivní péče, operačních sálů, standardních pokojů či místnost pro výuku virtuálních 3D simulací anatomie. Sami jsme si mohli vyzkoušet ovládání laparoskopických trenažerů. Naši prohlídku jsme zakončili v 5. patře, kde se nachází heliport a také nádherný výhled na Brno.

Celkový dojem z exkurze byl úžasný. Myslím, že nejen my žáci, ale i naše paní učitelky, jsme byli z workshopu nadšení.

Lucie Janoušková, Z4