Den otevřených dveří v SENIOR centru Blansko

5.10.2021 | Exkurze | Autor: Mgr. Jiřina Konečná |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Studenti oboru Praktická sestra navštívili Senior centrum Blansko.

V rámci celorepublikové akce Týden sociálních služeb proběhl v pondělí 4. října den otevřených dveří i v Senior centru Blansko. Studenti druhého ročníku oboru Praktická sestra si mohli prohlédnout Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Služby jsou zde určeny seniorům, kteří potřebují 24hodinovou komplexní péči. V příjemném prostředí je zajištěno nejenom bydlení, ale i profesionální zdravotní, rehabilitační a přímá péče a také množství aktivit či akcí.

Od října se naši studenti a studentky oboru Praktická sestra budou s klienty setkávat při Pátečním čtení. Svůj volný čas v páteční odpoledne věnují svým starším spoluobčanům při společném posezení, popovídání si a čtení knih.