Kubismem a dadaismem proti koronaviru

9.12.2020 | Ukázky prací žáků | Autor: Lukáš Vladík | 17×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Zase po roce se žáci třetího ročníku vžili do duší moderních meziválečných básníků.

Ani současná doba ve znamení druhé vlny koronaviru nemůže zastavit kreativitu našich žáků. Zvlášť, když je k ní nařízená karanténa zrovna příliš nevede a online výuka postupně vytváří zaběhnutý mechanismus. Ovšem pak se objeví v literatuře téma moderních básnických směrů, které ozvláštnily nejen meziválečný svět. O jejich inspirativnosti i v dnešní době se přesvědčili žáci třídy O3, kteří si vyzkoušeli avantgardní směry jako dadaismus a kubismus na vlastní kůži a vytvořili vlastní příspěvky k těmto sice trochu podivným, ale zato kreativním směrům. Dle slov žáků všechny takováto práce bavila a některým i vykouzlila úsměv na tváři, protože takové kaligramy, tedy básně zapsané formou obrazu, či nahodilá dadaistická spojení slov lidský mozek v běžném provozu nevymyslí. A o tom to vlastně celé tak nějak bylo.

Na práce žáků se můžete podívat ve fotogalerii.