Čtení pomáhá a O4 též

4.1.2019 | Projekty | Autor: Mgr. Jana Matušková, třídní učitelka a vyučující CJL ve třídě O4 |
I vy můžete čtením pomoci
I vy můžete čtením pomoci

Pomáhat se dá i bez peněz, stačí si číst.

Projekt Čtení pomáhá vznikl v roce 2011 a jeho cílem je podpořit čtenářství a zároveň umožnit dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Momentálně je v něm registrováno přes čtvrt milionu žáků a doposud bylo rozděleno téměř padesát milionů korun. 

Já osobně považuji tento počin za geniální, a proto se s každou třídou, ve které vyučuji český jazyk a literaturu, do projektu registrujeme. Během studia pak studenti aktivně přispívají, příležitostně ve škole, občas iniciativně doma. I současná O4 čte a úspěšně zdolává testy, jejichž stoprocentně správné vyřešení přinese fiktivní padesátikorunu, která může být věnována na zvolenou charitu. 

Během prosince 2018 (nejen v rámci aktivity projektu HRDÁ ŠKOLA) bylo v O4 připsáno na charitativní účely 5700,- Kč.

Jsem na své studenty hrdá a velice jim děkuji.