28.9.2016 | Sportovní aktivity | Autor: Mgr. Ivana Brodecká
Corny Cup
Corny Cup

14.9.2016 se uskutečnil an blanenském stadionu ASK další ročník populárního atletického přeboru středních škol, nesoucího název Corny Cup.

Zúčastnila se tradičně i družstva hochů a dívek naší školy. Tentokrát jsme byli poněkud ochuzeni o nastupující sportovně velmi šikovné studenty 1.ročníků, kteří byli právě na adaptačním kurzu, i o některé opory v podobě studentů a studentek, kteří v minulém školní roce odmaturovali. Přesto to byl den plný zajímavých výkonů i osobních příběhů. Na medaile za naši školu dosáhli: Tomáš Radiměřský, (O3, který sólovým během vyhrál běh na 1500m Ve skoku dalekém a vysokém se pořadí na stupních vítězů notoricky zopakovalo a bronz zde dvakrát bral Matěj Wutka (E3), v běhu na 100m se umístil na 3. Místě Patrik Novotný (E2). Štafetu hochů pokořilo jen gymnázium Blansko, takže odtud si hoši odnesli stříbro.

Velmi pozoruhodný výkon předvedl Patrik Prudký v běhu na 1500 m. V průběhu závodu jej začalo zlobit koleno, které má občas „vyskakovací“ . Patrik 2x poodešel z davu běžců, koleno opět vrátil do správné pozice a v běhu pokračoval . I přes tyto technické potíže běh dokončil a dokonce ještě některé závodníky předběhl.

V soutěži dívek byla nejúspěšnější Nela Šenková (O3), která byla sice naší prestižní závodnicí ve skoku vysokém, ale stříbrnou medaili nakonec získala malinko nečekaně ve vrhu koulí. |Navíc ještě stihla koulařkám narušit předsudky týkající se vzezření. Diváci přihlížející vyhlašování výsledků ve vrhu koulí nechtěli ani věřit, že tato subtilní, krásná dívka může vrhat koulí. Vrh koulí byl pro nás nejúspěšnější disciplínou - bronzovou medaili vybojovala Iveta Vybíhalová (Z3). Bylo to místo naprosto zasloužené, získané domácím tréninkem. Osobní příběh si tu zažila Kristýna Zvěřinová, který přišla na stadion v podstatě nemocná. I přes nabídku na odstoupení ze závodu absolvovala skok daleký. Navíc pak ještě nastoupila zcela dobrovolně do závodu v běhu na 200m a podala pěkný výkon.