„Cities Around the World“ aneb Kolem světa za 45 minut

7.11.2018 | Projekty | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující anglického jazyka v O2 AJ1 |
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Hrdina dobrodružného románu Julese Vernea, anglický gentleman Phileas Fogg, potřeboval na cestu kolem světa 80 dní. Žákům O2 AJ1 stačilo 45 minut.

„Cities Around the World“, tak znělo zadání prezentací, které završily lekci tematicky věnovanou městu, venkovu, orientaci na mapě a udávání směru. 

Během dvou minut pozvali angličtináři své spolužáky na výlet po vybraných městech anglicky mluvících zemí. V rámci své prezentace se studenti zaměřili na polohu a rozlohu města, jeho obyvatele, historii, problematiku dopravy, ekonomiku, klima a zejména turistické zajímavosti.   

Společně jsme tedy navštívili irský Dublin, skotský Edinburgh a anglický Liverpool. Pak jsme přeletěli Atlantik a přistáli ve Washingtonu D. C. a New Orleans. Přes americko-kanadské hranice jsme nakoukli do Vancouveru a Toronta a příště nás studentky zavedou do Austrálie – čekají nás toulky ulicemi Sydney a Canberry.

Těšíme se, tak si přejme šťastnou cestu.