Ze zápisníku berlínských stážistů I

7.10.2018 | Projekty | Autor: Silvie Vašková
Charlottenburg
Charlottenburg

Charlottenburg a Neues Museum.

„Nejen prací živ je člověk.“ – tímto heslem se o víkendu řídili žáci oboru zdravotnický asistent, kteří pobývají na stáži v Berlíně.Přes týden pracují na svých odděleních v senior centrech a o víkendu poznávají památky Berlína. V sobotu 6. 10. 2018 navštívili zámek Charlottenburg. Charlottenburg byl postaven na přání pruského krále Fridricha I. Pruského v roce 1699 jako barokní letní palác pro jeho choť Charlotte Sofii. Žáci se seznámili s trochou historie, prošli si nádhernou zahradu, podívali se k Mauzoleu, kde je pohřbena královna Luisa, manželka krále Fridricha Viléma II. Přálo jim počasí, krásně svítilo sluníčko, a tak udělali fůru krásných fotek.Neděle 7. 10. 2018 patřila návštěvě Neues Musea. Stážisté si prohlédli i sbírky starověkého Egypta, prehistorické a etnografické sbírky. Zaujala je busta královny Nefertiti, sarkofágy a Zlatý klobouk.
Co se Vám v muzeu nejvíc líbilo?
Barča: „Korálky, chtěla bych je domů.“
Michal: „Nástroje z doby bronzové.“
Kristýna a Kristýna: „Sarkofágy, jsou krásně barevně zdobené.“
Sára a Sára: „Pyramida (vyjížděcí domeček), je tam vidět, jak to vypadalo uvnitř.“
Soňa: „Pravěk, zejména pohřebiště byla zajímavá.“Anička a Helča: „ Hroby v pravěku.“
Martin: „Asi nejvíc sarkofágy.“
V příštím týdnu studenty čeká návštěva Bundestagu a další zajímavosti.