Bilance školního maratonu

19.12.2019 | Poděkování žákům | Autor: Zdenka Bártová
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Letos jsme napsali 292 dopisů! Překonali jsme tak loňský výsledek o 72 dopisů. Poděkování patří všem kolegům, především učitelům angličtiny a samozřejmě všem pisatelům!

Nejvíce dopisů od nás poputuje do Íránu. 

Pisatelé dopisů si mohli zvolit mezi 4 příběhy a právě příběh mladé ženy je zaujal nejvíce. Mladá Íránka vyjádřila svůj nesouhlas s povinným zahalováním žen. Ve vlaku metra si sundala šátek z hlavy a rozdávala přítomným ženám květiny. Svůj protest naplánovala na Mezinárodní den žen a natočila video z akce, které mělo na internetu obrovskou sledovanost. Íránské soudy ji odsoudily na 16 let do vězení za „propagandu proti systému“, „zločiny proti národní bezpečnosti“ a „prostituci“. 

To, jestli naše dopisy pomohly změnit životy jednotlivých „vězňů svědomí“, může každý sledovat na stránkách Amnesty International: www.amnesty.cz