Bilance letošního maratonu: 183 dopisů

21.12.2023 | Poděkování žákům | Autor: Zdenka Bártová
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Maraton psaní dopisů se na naší škole rozběhl již na začátku prosince a trval až do 20. prosince 2023, kdy jsme na adresu Amnesty International zaslali 183 dopisů.

Děkuji všem kolegům, ale především studentům, kteří se zapojili a napsali dopis. Letos organizátoři z Amnesty vybrali 6 osob ze 6 zemí světa, kde dochází k porušování lidských práv. Studenti si mohli zvolit, kterou osobu svým dopisem podpoří. A koho si letos vybírali nejčastěji? Je to žena z Polska, Justyna Wydrzyńska, která se postavila extrémní protipotratové politice. Interrupce jsou totiž v Polsku možné, pouze pokud těhotenství nastane v důsledku znásilnění či incestu, nebo ohrožuje život ženy.