Beseda na téma trestní odpovědnost

9.5.2022 | Školní akce | Autor: Zdenka Bártová |
nprap. Procházka se studentkami třídy O3
nprap. Procházka se studentkami třídy O3

Beseda o trestní odpovědnosti a také o tom, co by měl vědět čerstvý majitel řidičáku, proběhla v pondělí 9. května.

Zúčastnili se jí studenti všech třetích ročníků, kteří oslavili nebo v blízké době oslaví 18. narozeniny a uvažují o řidičáku, nebo právě získali řidičské oprávnění.  Se studenty besedoval nprap. František Procházka z policejního ředitelství v Brně. Rozebíral se studenty případy, kdy i nevědomky by se mohli dopustit trestného činu, komentoval případy, které policie často řeší, a odpovídal na dotazy žáků. Studenti si odnesli například zajímavé informace o tom, co se v autoškole běžně nevyučuje: jak probíhá policejní kontrola řidičů, kdy je nutné v případě nehody volat policii, jaké pravomoci má obecní a jaké státní policie a mnoho dalšího.