Atletické přebory prvních ročníků

8.9.2023 | Sportovní aktivity | Autor: Ondřej Bláha | 24×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Poslední den prvního školního týdne absolvovali žáci všech 1. ročníků atletické přebory.

Za velmi pěkného počasí studenti prošli disciplínami: běh na 60 m , vytrvalostní běh na 800 m (dívky) a 1500 m (chlapci), skok daleký a vrh koulí. I přes možnou únavu z adaptačního pobytu, z něhož se vrátili teprve včera, a postupně se zvyšující intenzity slunečního žáru podávali někteří z nich takřka heroické výkony. Bez ohledu na žízeň, hlad či písek v botách a za mohutného povzbuzování ostatních žáků školy se postupně probojovávali jednotlivými disciplínami. 

Za letošní rok lze určitě vyzdvihnout jak hojnou účast, tak především výkony. Ve sprintu na 60 m letos se dívky umístěné na 1.- 3. místě historicky poprvé dostaly pod hranici 9 sekund. Mezi dívkami byla celkově nejúspěšnější Hanka Kakáčová (E1), která 1. místo obsadila hned 3x, dále Sára Šebelová (E1) jedním 2. místem a dvěma 3. místy a Martina Opluštilová (O1) se dvěma 3. místy. Multimedailisty mezi hochy byli Michal Herčík (E1), který si z různých disciplín odnesl zlato, stříbro i bronz, Nicolas Kučera (E1) s jedním 2. místem a dvěma 3. místy a David Sedlák (E1) se zlatou a stříbrnou medailí.

Všem závodníkům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!