American Cities

2.10.2020 | Ukázky prací žáků | Autor: Mgr. Jana Matušková, vyučující SAJ ve skupinách O2 SAJ2 a E2 SAJ1 | 13×
Wandering around the USA
Wandering around the USA

Na virtuální toulky po Spojených státech amerických se v rámci semináře z anglického jazyka vydali žáci 2. ročníku oborů obchodní akademie a ekonomické lyceum.

Studenti si připravili PowerPointové prezentace o významných amerických městech. Společně jsme pak křižovali rozlehlou zemi od východního pobřeží Atlantiku až na západ a od severu až k mexickým hranicím a zastavili se na chvíli v Detroitu, Bostonu, Las Vegas, Washingtonu, Seattlu, Los Angeles, Clevelandu, New Orleans, New Yorku, Miami, San Diegu, San Franciscu, Omaze i Chicagu.

Při přípravě prezentací se studenti zdokonalili ve vyhledávání informací a v práci s internetem, prohloubili své dovednosti při práci s PowerPointem, rozšířili svůj všeobecný přehled, posílili mezipředmětové vztahy, procvičili své prezentační schopnosti a samozřejmě – v neposlední řadě – aktivně a prakticky využili své jazykové kompetence. 

Věřím, že tato cesta byla pro studenty prospěšná, a hlavně doufám, že v nich podnítila touhu cestovat a objevovat a inspirovala je k tomu, aby zmíněná města sami navštívili. Jednou – snad ne za dlouho.