Adrenalinový pobyt tříd E1 a O3

30.6.2021 | Školní akce | Autor: Mgr. Lukáš Vladík | 46×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Aneb když vám hladinu adrenalinu v krvi nezvýší jen pohled na vysvědčení!

Ve dnech 28. - 29. června, tedy na konec školního roku, se třídy E1 a O3 pod dohledem vyučujících odebraly do Domanína nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. Zde je čekal adrenalinový pobyt v rekreačně-sportovním areálu Borovinka. Proč adrenalinový? Protože nešlo o tradiční školní výlet na závěr roku, ale o skutečně adrenalinovou záležitost! Hned po ubytování totiž žáci vyrazili na outdoor aktivity - jako první vyzkoušeli lanový park, tedy ne zrovna jednoduchou stezku vytvořenou z lan. Strach z výšek? Neustálé kymácení a vratké a stále pohyblivé povrchy pod nohama? To museli žáci překonat. Ani další stanoviště nebyla rozhodně oddechovou záležitostí, zejména bungee running, tedy disciplína spočívající ve zdolání trasy, ovšem s citelnou přítěží několika lan, která musí soutěžící přemoci. Do cíle se tak žáci doslova plazili po čtyřech, aniž by měl kdokoli pochyby o jejich střízlivosti. Alespoň trochu odpočinku žáci načerpali na lukostřelbě a vodních sportech, kde mohli vyzkoušet relaxační paddle board či zorbingovou kouli, v níž ale každý uvězněný připomínal spíše křečka snažícího se nějak přeběhnout nekonečné kolečko. Pro ty, kterým po náročném odpoledni zůstaly alespoň nějaké zbytky sil, pak byl bazén přímo u penzionu a po večeři všechny bavilo volejbalové mezi-třídní střetnutí.

Na druhý den byl naplánován airsoft, tedy volnočasová střelba lehkými plastovými kuličkami z poměrně věrných kopií reálných zbraní. Protože celý výlet se jiskření mezi třídami dalo opravdu krájet, nemusel nikdo nikoho příliš pohánět do vzájemného zápasu i v této disciplíně. Nakonec se zapojili také vyučující, kteří se, nepřekvapivě, okamžitě stali hlavní lovnou zvěří. Vše ale pořád neslo v rozverném duchu, takže si nikdo neodnesl žádná zranění. Naopak se všichni dobře bavili, protáhli tělo zlenivělé dlouhou karanténou a, dle slov žáků, se sem možná zase brzy vrátí!