3. místo v okresním kole Olympiády z německého jazyka

12.2.2020 | Soutěže | Autor: Soňa Vojáčková | 45×
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Naše studentka Gabriela Vlachová se blýsknula v jazykové soutěži.

Dne 12.2.2020 se v prostorách ZŠ Erbenova Blansko konalo okresní kolo Olympiády z němčiny. Za naši školu se zapojily Tereza Pernicová z O3 a Gabriela Vlachová z E3. Nebylo snadné projít poslechovým testem a čtením s porozuměním a pak se ještě soustředit na konverzaci s žákem či žákyní jiné školy a 4 členkami poroty. Obě děvčata si vedla velmi pěkně a zabodovala. Terka obsadila 7. místo a Gábi 3. místo. Nepopiratelným bonusem pro Gábinu je fakt, že se na podzim roku 2019 dostala s projektem Erasmus+ na třítýdenní odbornou stáž do Berlína, kde si němčinu upevnila a získala jistotu ve vyjadřování. 

Oběma děvčatům děkujeme za dosažené výsledky a přejeme jim úspěch nejen s němčinou.